Bakan Kasapoğlu: "Sporun Tabana Yayılmasını Özellikle Önemsiyoruz"

11 Şubat 2019 Pazartesi 10 : 02

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sporun tabana yayılmasını ve sporun okul öncesi başlayan bir eğitim süreciyle hayat boyu devam eden bir süreç olmasını özellikle önemsediklerini vurgularken, bu noktada ülke genelinde hızla devam eden çok ciddi çalışmaları olduğunu dile getirdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Biz sporun tabana yayılmasını ve sporun okul öncesi başlayan bir eğitim süreciyle hayat boyu devam eden bir süreç olmasını özellikle önemsiyoruz. Bu noktada ülkemiz genelinde çok ciddi çalışmalarımız var, hızla devam ediyor" dedi.
Bakan Kasapoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu ve Adana Valisi Mahmut Demirtaş ile inşaat çalışmaları devam eden Adana Stadı'nda incelemelerde bulundu.

Yetkilerden bilgi alan Kasapoğlu, yaptığı açıklamada, gerek tesisleşmeyle ilgili gerekse insana olan yatırımla alakalı projelerinin çok daha hızlı şekilde devam edeceğini söyledi. Adana Stadı'nın çok ileri bir seviyeye geldiğini belirten Bakan Kasapoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak hem gençliğimize dair hem de sporun tabana yayılması ve sportif başarıyı önceleyen çok önemli çalışmalarımız var. Gerek tesis yatırımı, gerekse sporcu yetiştirme anlamında önemli çalışmalarımız mevcut. Bugün Adana'da hem tesislerimizi bu vesileyle ziyaret ediyoruz hem de sporcu yetiştirme ve sporun tabana yayılmasıyla ilgili projelerimizin ilerleyişini inceliyoruz. Gerçekten çok önemli projelerimiz var. Örneğin 'Yüzme bilmeyen kalmasın' projesi, bugün gördük ki Adana'da da oldukça hızlı bir şekilde ilerliyor. Bunun rakamını daha üst seviyelere çıkartacağız. Biz sporun tabana yayılmasını ve sporun okul öncesi başlayan bir eğitim süreciyle hayat boyu devam eden bir süreç olmasını özellikle önemsiyoruz. Bu noktada ülkemiz genelinde çok ciddi çalışmalarımız var, hızla devam ediyor." 

Hentbol maçı izledi
Bakan Kasapoğlu ve beraberindekiler, Serinevler Spor Salonu'nda Çözüm Koleji ve Seyhan Sakarya İlköğretim Okulu arasındaki yıldız kızlar hentbol maçını izledi. Maçta öğrencilerle beraber tezahürat yapan Bakan Kasapoğlu ve Sarıeroğlu, takımlara başarılar diledi.

Gençlik Merkezi'ne ziyaret
Daha sonra Bakan Kasapoğlu ve beraberindekiler, Seyhan ilçesindeki Gençlik Merkezi'ni ziyaret ederek, burada yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Merkezdeki öğrencilerle sohbet eden Bakan Kasapoğlu, onlara kitap okumaları, spor yapmaları tavsiyesinde bulundu. Bakan Kasapoğlu, merkezdeki atölyeleri de gezdi.

Tatlı pişirdi, vatandaşlara ikram etti
Bakan Mehmet Kasapoğlu, Adana'da esnafı da ziyaret etti. Çakmak Caddesi'ndeki iş yerlerini tek tek gezerek, hayırlı işler dileğinde bulunan Bakan Kasapoğlu, cadde üzerinde yer alan bir tatlıcıda pişirdiği tatlıları vatandaşlara dağıttı.Create AccountLog In Your Account