Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu olsun

18 Mayıs 2020 Pazartesi 18 : 05
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu OlsunMustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayısta milli duygular içerisinde Samsun’da attığı ilk adım, Türk Milletinin bağımsızlığını kazanmasında ve Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşu yolunda atılmış en önemli adımdır. Ulu önder ve silah arkadaşlarının Milli vatan ve değerleri için verdiği onurlu mücadelenin adı olan 19 Mayıs’ın 101.yıldönümüne ulaşmanın mutluluk ve heyecanını yürekten hissetmekteyiz.

Sevgili Gençlerimiz,
Kurtulus mücadelemizin başladığı 19 Mayıs’ın, Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi ve kutlanması, milletimizin sizlere olan güveninin en büyük göstergesidir. Bu güvenin bir sonucu olarak eşsiz kahramanlıklar ve büyük mücadelelerle kurulan Cumhuriyetimiz de sizlere emanettir ve bu emaneti korumak, yüceltmek ve geleceğe taşımak sizlerin en önemli görevidir.
Gençlerimizin emanetinde olan Cumhuriyetimizin, geleceğe taşınması için özveriyle çalışılacağına, en kalbi duygularımla, yürekten inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımızın bölünmez bütünlüğü, aziz milletimizin bağımsızlığı, huzur ve refahı için canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Create AccountLog In Your Account