Nice 33 Yıllara

07 Ocak 2019 Pazartesi 14 : 01

Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu
31 Aralık 1985 yılında Muammer HAZER’ in kurucu Başkanlığında faaliyetlerimize başladık. 31 Aralık 1985 yılında kurulan Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Kuruluş yıl dönümü nedeniyle Federasyonumuzun Eğitim salonunda kuruluş organizasyonu gerçekleştirdik. Organizasyona AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Doç. Dr. Tahir BÜYÜKAKIN, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanımız Murat AYDIN, AK Parti İl Başkanı Abdullah ERYARSOY, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer ÇİNTIMAR, Kurucu Başkan Muammer HAZER, KASKF Eski Başkanı ve Onursal Başkan Rafet KIRGIZ, Eski MHK Başkanı Mustafa ÇULCU, AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Emre KAHRAMAN, Eski ve Yeni Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Kulüp Başkanları, Kulüp Yöneticileri, Antrenörler ve Sporcuların katıldığı organizasyonumuza büyük ilgi gösterildi.


AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir BÜYÜKAKIN ”Her zaman Amatör spora verilecek desteklerin içinde olduk. Desteklerimiz her zaman devam edecektir. Spor bir yaşam biçimi olmalıdır” sözlerine yer verdi.

Genel Başkanımız Murat AYDIN ” Federasyonumuzun Kuruluşunun 33. Yılı, Gerçekten 33 senede çok gurur duyduğumuz işler yaptık. Bu işe başladığından 2,3 sandalyemizin olduğu dönemler yaşadık. Küçücük bir odadan çıkıp işte bugün 1500 m2 alanda hizmet verir hale geldik. Özellikle son 15 yıldır yapılan hizmetler verilen destekler ve katkılar ortada spor kulüplerimizin sayısal anlamda çoğalması bugün 580 üzeri spor kulübümüzün olduğu ve yaklaşık 340.000 sporcumuzun 200.000 faal olması bizi gerçekten mutlu ediyor ve gururlandırıyor. Biz bunları tek başımıza yapmadık sizlerin ve sporun içerisinde olan ve her zaman bizleri destekleyen spor insanlarının yanı sıra yerel yönetimlerden çok destek aldık. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın İbrahim KARAOSMANOĞLU’ da bizden desteklerini hiç esirgememiştir. ” Sözlerine yer verirken katılım gösteren herkese teşekkür etti ve AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Adayı Tahir BÜYÜKAKIN' a hediyesini taktim etti.Create AccountLog In Your Account