Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımızı Ziyaret Etiik

02 Kasım 2018 Cuma 16 : 11

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Karaosmanoğlu’nu KASKF Genel Başkanımız Murat Aydın, Yönetim Kurulumuz ile ziyaret etti.


Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Karaosmanoğlu “Amatör Spor Kulüpleri Ödül Yönetmeliği” projesinin kent için çok önemli olduğunu dile getiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu, “Temel amacımız amatör sporun daha büyük kitlelere yayılmasını ve farklı branşlarda daha fazla sporcu sayısına ulaşmasıdır. Bunun için çok çalışan ve hizmet üreten kulüplerimize daha farklı destek vereceğiz. İşte bunun için ödül yönetmeliği oluşturarak amatör spor kulüplerimize daha fazla destek vereceğiz” şeklinde konuştu. 


Kocaeli’de amatör sporun şaha kalkmasında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun çok büyük katkısı olduğunu ziyarette dile getiren KASKF Genel Başkanımız Murat Aydın, “İbrahim Başkanımızın sporcu kimliğiyle verdiği talimatlar neticesinde Kocaeli’de yılda yüzlerce spor organizasyonu gerçekleştirilmektedir. Şehrimizin spor dinamizmine katkı sunan bu yaklaşım için İbrahim Karaosmanoğlu’na bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Bakınız 2018 yılında; amatör spor kulüplerine Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen nakdi yardımlar 210 bin lira olurken, Malzeme yardımı 15 milyon olarak gerçekleşmiştir. Spor Kenti Kocaeli markasının oluşması asla bir tesadüfi durum değildir. Bakınız son olarak Amatör Spor Kulüpleri Ödül Yönetmeliği bu kapsamda Büyükşehir Belediyemizin amatör spor kulüplerine vereceği çok önemli bir katkıdır. Amatör spor için hizmet etmek için yarışan bu ASKF Yönetim Kurulu üyeleri ve Taban birliklerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’nun büyük desteğini görmektedir” dedi ve Görüşme karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.Create AccountLog In Your Account