5. Başkanlar Kurulu ve Spor kulüpleri Çalıştayı

23 Ekim 2018 Salı 15 : 10

Büyük Spor Ailesi

KASKF Başkalar Kurulu Çalıştayında Buluştu

600 kişinin katılımıyla Antalya Sueno Hotels Beach Side’de gerçekleştirdiğimiz 5. Başkanlar Kurulu ve Spor Kulüpleri Çalıştayına, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Kartepe Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Erutan, BBP İl Başkanı Serhat Duyar, Demokrat Parti Kocaeli İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, DSP Kocaeli İl Başkanı Halim Dedeoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Kadın ve Aile Hizmetleri Şube Müdürü Nagihan Malkoç, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, TFF eski Yönetim Kurulu Üyesi ve KASKF Onursal Başkanımız Rafet Kırgız, MHK eski Başkanı Mustafa Çulcu, taban birlikleri Başkanları, KASKF Yönetim Kurulumuz, Kocaeli Amatör Spor Kulüpler Başkanları ve yöneticileri katıldı.

 

            Bu yıl beşincisini düzenlediğimiz Başkanlar Kurulu ve Spor Kulüpleri Çalıştayı Antalya’da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. İlk olarak programda engelli sporcular ile ilgili video gösterimi gerçekleşti. Programın sunuculuğunu ilimiz eski hakemlerinden Özdilek Kırbaş yaptı. Açılış konuşmasının ardından ilk sözü KASKF Genel Başkanımız Murat Aydın’a verdi. Konuşmasında “İlk başladığımızda bize bir daha yapılmaz hayal olur diyorlardı. Bu yıl beşincisini düzenlediğimiz Başkanlar Kurulu’na katılan tüm konuklara teşekkür ediyorum. Geçmişte büyük sıkıntılar yaşayan Federasyonumuz bugün 600 kişilik bir ekiple böyle bir toplantı yapmanın keyfini yaşıyoruz. 2,5 aylık bir emek sonucunda böyle bir toplantıyı gerçekleştiriyoruz. Mutlaka eksiklerimiz var. Bu eksiklerimizi gidererek yol alıyoruz. 1980 kişi bu organizasyona gelmek için müracat etti. Bu sayıyı 600’a kadar düşürdük. Engellilerle ilgili bundan sonra çok daha önemli projeler yapacağız. Burada işin sadece futbol olmadığını ve bunlara destek verilmesini anlattık” dedi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu,  amatör spora desteğin çok önemli kazanımları olduğuna belirterek,  gençleri kötü alışkanlıklardan kurtardığını, zeki ve çevik birerler olarak hayata hazırladığını söyledi. Organizasyona yönelik eleştirilere çok kısa ve net yanıt verdi, “Hiç kimse bizim bu tür organizasyonların içinde olmamızı engelleyemez. Çok doğru bir iş yapıyoruz. Ayrıca organizasyon için amatör spor kulüpleri federasyonumuzu da içtenlikle kutluyorum” dedi. Türkiye’de model olma yolunda ilerlediklerini, spora yapılan yatırımlarım bunların ispatı olduğunu söyledi. İlimizde Büyükşehir Belediyesi genel sekreterliği görevi yaptıktan sonra Antalya valiliğine atanan Münir Karaloğlu, Kocaeli’nin spor kenti olduğuna vurgu yaparak, organizasyon için Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonumuzun Yönetimini kutladı.

 

            Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi slayt gösterisiyle birlikte yaptığı açıklamada “Kocaeli bir spor kenti. İlimizde tesisleşme hamlesinde 343 milyon 236 bin lira tesis yatırımı yaptık. Spor eğitimiyle ilgili hamle hayata geçirdik. Tesislerimiz  spor okulları hayline geldi. Bu tesislerde 80 bin genç eğitim aldı. Spor organizasyonları kapsamı dahilinde birçok organizasyona imza attık. İlimizdeki amatör spor kulüplerine 2018 yılında 210 bin lira nakit, malzeme yardımı olarak 15 milyon lira yardım yaptık” ifadelerini kullandı. Yeni bir ödül yönetmeliği düzenlediklerini çalıştayda açıkladı. Bilgi açıklamasında “Milli sporcu sayılarına, ulusal başarılara göre ve kulüplerin derecelere giren sporcu sayılarına göre ödüllendirme sistemine dahil olacak. Bu sistem hakkında yapılacak değerlendirmeler sonunda spor kulüpleri hak edeceği nakit yardımı alacaklar. Bu sistemde futbolun dışında farklı spor branşlarının desteklenmesi anlamında ödüllendirme sisteminde çarpanları futboldan farklı olacak” dedi. Başkanlar Kurulu ve Spor Kulüpleri Çalıştayı yapılan slayt gösterisi, Yaşam ve Sporcu Koçu Tuğba Yıldız’ın Ay yıldızlı bayrakla yaptığı gösterisi, günün anısına protokol üyelerine verilen hediyelerle tamamlandı.Create AccountLog In Your Account